KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE

program koncertów, terminy, miejsce, zapisy

termin najbliższego koncertu

sprawdź kiedy najbliższy koncert

18 lipca 2021

Park Pokoju w Cieszynie

23

Dlaczego warto wybrać się na koncert?

Koncerty umuzykalniające to cykl wyjątkowych wydarzeń, które stanowią uzupełnienie naszych zajęć umuzykalniających. 

Koncert umuzykalniający to wyjątkowe wydarzenie dla całych rodzin. Przyjazna formuła koncertu sprawia, że już nawet kilkumiesięczne dzieci mogą aktywnie brać udział w rodzinnym muzykowaniu. 

To co wyróżnia tę formę to obecność muzyków, którzy wykonują muzykę na żywo.

Jaki jest program koncertów?

.Każdy koncert posiada zupełnie inny program, utrzymany w innej stylistyce muzycznej, co niezwykle wspiera kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz dobrego smaku najmłodszych uczestników koncertu. Za każdym razem uczestnicy koncertu mogą usłyszeć zupełnie nowe piosenki oraz aranżacje, choć nie zabraknie też znanego już wcześniej muzycznego powitania oraz zakończenia koncertu. 

25

Muzyka na żywo - dlaczego to takie ważne?

W jakiej formie dzieci doświadczają muzyki? W większości przypadków jest to korzystanie z dostępnych w mediach dziecięcych piosenek. Jeżeli wybierzemy wartościowe utwory, dziecko będzie rozwijało swój słownik muzyczny, co przyniesie wiele korzyści dla ogólnego rozwoju malucha. Ale czy to wystarczy?

Muzyka jest pewnego rodzaju językiem, służącym do komunikacji. Wyobraźmy sobie, że nasze dzieci uczą się komunikować tylko poprzez bierne słuchanie nagrań, audycji itd. Wszyscy wiemy, że musimy mówić do dzieci, aby ich mowa rozwijała się prawidłowo. Tak samo jest z muzyką. Aby rozwijać wrażliwość muzyczną dziecka trzeba do niego śpiewać, a dźwięk wydobywany przez instrument, słyszany na żywo, stymuluje rozwój ośrodka słuchu naszego dziecka.

Rodzinne muzykowanie

Koncert jest okazją do rodzinnego muzykowania. Uczestnicy nie są tylko biernymi odbiorcami muzyki. Zapraszamy naszych młodych melomanów oraz ich rodziców do wspólnego tworzenia koncertu – śpiewania oraz improwizacji muzycznej, z wykorzystaniem niewielkich instrumentów – JEŻELI POSIADACIE W DOMU INSTRUMENTY W STYLU MARAKASÓW, JANCZARÓW, BĘBĘNKÓW TO ZACHĘCAMY WAS DO ZABRANIA ICH ZE SOBĄ!

KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE

TERMINY KONCERTÓW

wcześniejszy
koncert

9 lutego 2020

plenerowy KONCERT

18 lipca 2021

10:00 – rozpoczęcie

kolejny koncert

koszt wejścia na koncert

15 zł

koszt uczestnictwa dla jednej osoby

UDZIAŁ W PLENEROWYM KONCERCIE - BEZPLATY
Koncert współfinansowany jest ze środków Gminy Cieszyn w ramach zadania publicznego "Rodzinne Święto Muzykowania"

bilet rodzinny

50* zł

*50 zł - bilet 2+2
*55 zł - bilet 2+3
*60 zł - bilet 2+4

Park Pokoju w Cieszynie
ul. T. Regera 1

koncert umuzykalniający

W OBIEKTYWIE

Odtwórz wideo

koncert umuzykalniający

prowadzący

Koncerty prowadzi Nina Polczyk (prowadząca zajęcia umuzykalniające) która swoim śpiewem wprowadza uczestników w świat muzyki. Za instrumentalną część koncertu odpowiada Michał Kasztura, który wraz z zespołem muzyków tworzy niepowtarzalną, wartościową oprawę muzyczną. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ZAPISY NA koncert

KONCERT JEST OTWARTY, NIE OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY